Nagrody w Magii Tańca

XX Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca”

12-13 listopada 2022, Ostrowskie Centrum Kultury

Protokół z obrad jury
z 12-13 listopada 2022 roku
W dniach 12-13 listopada 2022 r., w Ostrowskim Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Taneczny im. Aliny Janikowskiej ,,Magia Tańca”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielopolskim.
Do przeglądu konkursowego zgłoszono 196 prezentacji w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. Wystawiono 190 prezentacji – 6 prezentacji zostało wycofanych przez osoby zgłaszające.

Jury przyznało następujące nagrody w kategoriach:
TANIEC KLASYCZNY I NEOKLASYCZNY – solo (open:17 lat i powyżej)
Wyróżnienie: Wariacja do muzyki Piotra Czajkowskiego – Zofia Wojciszewska
TANIEC KLASYCZNY/NEOKLASYCZNY- duo/trio (open: 17 lat i powyżej)
II nagroda: Pas de trois z baletu Korsarz – Zofia Wojciszewska, Agata Wojciszewska, Julia Flasza

GALERIA ZDJĘĆ

Prezentacje taneczne oceniało jury, w składzie:
Sebastian Białobrzeski – przewodniczący jury
Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Pedagogiki Tańca. W latach 1990 – 2009 tancerz Opery Bałtyckiej. Ma na swoim koncie liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych w wielu spektaklach baletowych, współczesnych, operowych i operetkowych. Obecnie współpracuje z wieloma ośrodkami tanecznymi w całej Polsce. Na co dzień prowadzi zajęcia taneczne w technikach: tańca klasycznego, współczesnego, jazzu, barre au sol oraz, hip hop. Jest twórcą wielu choreografii w dziecięcym i młodzieżowym ruchu amatorskim w Polsce. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość artystyczną i pedagogiczną aktywnie działa w środowisku tanecznym szerząc zamiłowanie do sztuki tańca.
Weronika Bartold
Aktorka i tancerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej -Lipczyńskiej w Poznaniu. Współpracowała z Teatrem Wielkim w Poznaniu, w którym brała udział w spektaklach: „Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Faust”, „Aida”, „Romeo i Julia”.
W Krakowskiej Operze Kameralnej zagrała w „Śpiącej Królewnie” oraz „Dziadku do orzechów”. W Teatrze AST zagrała w spektaklu „Dogville” oraz w spektaklu „Maria Stuart” , a w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w spektaklu „Romeo i Julia”.Wystąpiła w wielu spektaklach m.in. „Dziadek do orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Ripley pod ziemią” oraz w tytułowej roli „Lolity”, Brała udział w głośnej kampanii „Wyloguj się do życia” w reżyserii Kuby Łubniewskiego.
Zagrała w krótkometrażowym filmie ” Czasem tak się zdarza” oraz w serialach takich jak: „Chyłka”, „Ślad”, „Druga szansa”, „Oko za oko”, „M jak miłość”.
Otrzymała nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Bytomiu za choreografię „Dwa po dwa”. W 2016 roku na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie wraz z całym zespołem otrzymała nagrodę za spektakl „Dogville”. Ostatnio pracowała nad projektem „Mozart night” w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz tworzyła choreografię do opery „Bastien i Bastienne”.
Paweł Malicki
Tancerz, pedagog, choreograf, trener personalny. Swoją taneczną drogę zaczął od Studia Tańca Współczesnego „Plus” w Koninie, gdzie próbował wielu technik tanecznych: taniec ludowy, show dance, disco – dance, modern, taniec współczesny, a także gimnastykę i akrobatykę. Absolwent Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, na kierunku taniec współczesny oraz wydziału pedagogiki na specjalności: Wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe. W 2013 uzyskał dyplom choreografa na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, następnie dyplom Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – Trener personalny. W latach 2004 – 2006 tancerz Teatru Tańca Alter, po uzyskaniu dyplomu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu – tancerz Polskiego Teatru Tańca. Współpracował z wieloma choreografami: Ewa Wycichowska, Ohad Naharin, Paulina Wycichowska, Thierry Verger, JoStrnmgren, Iwona Pasińska, Takako Matsuda, Yoshiko Waki. Jest twórcą spektakli: ,,Kilka kroków (d)o miłości”, ,,Mat”, „Secondhand”, ,,The Unknown -Niewiadoma”, tryptyku:„Hello, My Friend!”, ,,Hello, Stranger!”, ,,Hello. And Goodbye”, ,,Kroniki czasu przyszłego: Żywa Historia. Przedmiot myśli”. Pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu oraz na wydziale Taniec w kulturze fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Prowadzi warsztaty w wielu miastach w Polsce i za granicą. Laureat nagrody „The bestduo performance” na międzynarodowym konkursie w Budapeszcie za choreografię „46″ oraz pierwszej nagrody w stypendialnym konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna”. Wyróżniony w plebiscycie publiczności „Biały Bez”, stypendysta programu „Młoda Polska”. Nagrodzony Medalem Młodej Sztuki w dziedzinie Taniec.

O konkursie