Dni Otwarte

Z przyjemnością zapraszamy na dni otwarte Społecznego Ogniska Artystycznego.

2023 ZIELONA GORA isw uz patrycja wichowska komiks soa balet FOT. PAWEL JANCZARUK / WueF

19 września od godziny 16.oo można będzie wejść na salę baletową i zobaczyć jak dziewczęta ćwiczą układy choreograficzne przygotowane przez panią Anielę Annę Sidło. Baletnice z grup pani Ani biorą udział w wielu konkursach i przeglądach tanecznych, zdobywają nagrody i wyróżnienia. Taniec klasyczny, który jest nie tylko piękny, ale i wyjątkowy, wymaga wielu godzin ćwiczeń, powtórzeń, dyscypliny, a widzowie najczęściej widzą efekt końcowy, czyli przedstawienie baletowe. Dzięki dniom otwartym można zapoznać się ze sposobem prowadzenia zajęć, zrozumieć, że praca jednej tancerki ma wpływ na jakość całego układu, choć, rzecz jasna, w bogatym repertuarze baletnic SOA są także występy solowe.
Niezależnie od dni otwartych zapraszamy we wszystkie wtorki i piątki – wtedy od 17.00 rozpoczynają zajęcia dziewczęta prowadzone przez panią Anię. Grupy Agaty Imańskiej- Flaszy tańczą w poniedziałki i czwartki od 17.00
Ponieważ są osoby, które interesują się inną formą sztuki, zabawy, jaką jest rysunek, i dla nich mamy propozycję.
Tego samego dnia od 16.30 w sali sąsiadującej z baletową młodzi ludzie pod okiem utalentowanej i przesympatycznej Patrycji Wichrowskiej wprowadzani są przez nią w tajniki coraz częściej wybieranej formy graficznej łączącej rysunek z tekstem literackim, czyli komiksu. Do sali, w której odbywają się zajęcia z komiksu również można będzie wejść i przyjrzeć się procesowi twórczemu uczniów Patrycji.
Komiks, rozmowy o rysunku, cenne uwagi i świetna atmosfera – tego można doświadczyć poza dniami otwartymi w każdy wtorek od godziny 16.30.
Serdecznie zapraszamy.

Joanna Ruta-Bednarska
Sekretariat
Społeczne Ognisko Artystyczne
ul. I. Krasickiego 4
65-512 Zielona Góra
Lubuskie Towarzystwo Muzyczne
im. Henryka Wieniawskiego
KRS 0000023456