Zajęcia prowadzi

Aniela Anna Sidło,

absolwentka działu pedagogicznego warszawskiej szkoły baletowej oraz kierunku pedagogika tańca w ówczesnej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina obecnie Uniwersytet Muzyczny w Warszawie uzyskując dyplom magistra sztuki w zakresie pedagogiki tańca.

Po ukończeniu szkoły baletowej pracowała jako pedagog tańca klasycznego i ludowego w szkole baletowej  w Bytomiu oraz tańczyła w zespole baletowym Opery Śląskiej. Współpracowała także z Ośrodkiem TVP w Katowicach.

Do Zielonej Góry trafiła w odpowiedzi na ofertę Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego i nadal pozostaje wierna Towarzystwu prowadząc sekcję baletową w SOA LTM.

Pracuje także w Regionalnym Centrum Animacji Kultury gdzie jest kierownikiem artystycznym i choreografem Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

Podczas całej  kariery zawodowej doskonaliła swe umiejętności na różnych kursach, seminariach i warsztatach zarówno w kraju jak i zagranicą (Drezno, Moskwa)  organizowanych, m.in.   przez Centralny Ośrodek Pedagogiczny Szkolnictwa Artystycznego, Centralny Ośrodek Metodyki Upowszechniania Kultury oraz liczne ośrodki regionalne.

Wśród wychowanków  wielu po zdobyciu uprawnień instruktorskich pracuje samodzielnie, niektórzy trafili do profesjonalnych zespołów i wykonują zawód tancerza inni zarażeni pasją tańca kontynuują ją w innych studenckich ośrodkach.

MAŁA AKADEMIA BALETU 2018 (LINK)

Zapisz się do sekcji baletowej

Zajęcia grupowe – 2 razy w tygodniu po 60 min lub 2 razy w tygodniu po 30 minut (Małe Baletniczki).
Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki ( Agata Imańska- Flasza) oraz we wtorki i piątki ( Aniela Anna Sidło)