VII Mała Akademia Baletu

W dniach 16 – 18 marca odbyły się w naszym Ognisku warsztaty baletowe w ramach zadania realizowanego przy wsparciu Urzędu Miasta Zielona Góra, pod nazwą „Mała Akademia Baletu VII”.

Gościem specjalnym była Pani BARBARA KOZAK – mgr sztuki w zakresie pedagogiki tańca absolwentka Średniej Szkoły Baletowej w Bytomiu i Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej kier. Pedagogika tańca w Warszawie. Emerytowana solistka baletu  Opery Śląskiej, wieloletni pedagog Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu, pedagog baletu w Teatrze Muzycznym w Chorzowie, pedagog szkół baletowych w Salonikach (Grecja), pedagog prywatnych szkół baletowych w Katowicach i Gliwicach.

Nad całością czuwała jak zwykle  Pani ANIELA  ANNA SIDŁO – mgr sztuki w zakresie pedagogiki tańca. Absolwentka kierunku  pedagogicznego Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej kier. pedagogika tańca w Warszawie, tancerka w zespole Opery Śląskiej, nauczyciel tańca klasycznego i ludowego w  Bytomskiej Szkole Baletowej. Wieloletni instruktor i choreograf Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca,nauczyciel w sekcji baletowej Społecznego Ogniska Artystycznego LTM w Zielonej Górze.

A o Akompaniament do zajęć zatroszczył się Pan JACEK JATCZAK – Nauczyciel SP 18 i SOA, pianista, akompaniator, muzyk sesyjny.

A oto kilka zdjęć.