Konkurs Wielcy Kompozytorzy

Tegoroczny konkurs dotyczy Jana Sebastiana Bacha

Obozy letnie

W tym roku organizujemy dwa obozy

Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Gorze zaprasza dzieci do sekcji baletowej przy ul I. Krasickiego 4. Zapisy w sekretariacie od godz. 12.00
Pozostale dzieci i mlodziez zachecamy do nauki gry na instrumentach: fortepian, pianino, keyboard, skrzypce, flet, akordeon, gitara klasyczna i elektryczna, perkusja i djembe. Proponujemy rowniez spiew solo i sztuke cyrkowa. Skorzystajcie poki jeszcze sa wolne miejsca
...

View on Facebook

Uchwała nr 3/2020 Zarządu Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im.Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze z dnia 29.08.2020r.

Zarząd LTM na posiedzeniu w dniu 29.08.2020r podjął uchwałę:
W związku z rozpoczęciem nauki przez uczniów, słuchaczy SOA LTM, w związku z epidemią COVID-19, spotkanie inaugurujące rok szkolny 2020/2021 może odbywać się tylko w małych grupach uczniów i prowadzących przedmioty w salach LTM.
Nie będzie organizowane ogólne spotkanie wszystkich członków LTM (uczniów, nauczycieli, rodziców) w sali widowiskowej w dniu 1 września 2020r.
Zarząd LTM prosi prowadzących naukę, aby spotkania z uczniami odbywały się w miarę możliwości z pojedynczymi uczniami, aby nie powstawały większe skupiska ludzi.
Przypominamy o bezwzględnym zachowaniu zasad sanitarnych i higienicznych wewnątrz budynku LTM przy ul.I.Krasickiego podczas spotkań i zajęć.
Zarząd LTM.
...

View on Facebook

Drodzy znajomi. Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Gorze zatrudni nauczycieli gry na skrzypach oraz keyboardzie a takze gospodarza obiektu i osobe do sprzatania na umowy zlecenia. Moga byc osoby z orzeczeniem. Kontakt tel. 605891451 ...

View on Facebook

Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Gorze zatrudni od wrzesnia nauczyciela skrzypiec i gospodarza obiektu. Informacja bezposrednia 605891451, CV na adres soa. ltm@interia.pl ...

View on Facebook

Zapraszam wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do korzystania z lekcji gry na instrumentach (fortepian, pianino, keyboard, akordeon, gitara, flet, skrzypce, djambe, perkusja)oraz lekcji baletu, sekcji plastycznej a także gimnastyki do muzyki klasycznej (jedyna taka forma w Polsce) w Społecznym Ognisku Artystycznym Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze.
Nauka indywidualna kosztuje 250zł/miesięcznie, zbiorowa 180zł/miesięcznie ( 2x w tygodniu)
Zainteresowanych odsyłam do kontaktu z sekretariatem nr tel.579 714 481 lub e-mail: soa.ltm@interia.pl
Od września rozpoczynamy również zajęcia z fizjoterapii prowadzone przez wykwalifikowane specjalistki w ramach akcji LTM ZDROWIE
...

View on Facebook

Wychodząc naprzeciw prośbom, sugestiom i podpowiedziom z zewnątrz, LTM będzie prowadzić swoją działalność nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Bo przecież trudno odciąć się od kultury. Mamy zły przykład spowodowany koronawirusem, dlatego postanowiliśmy wzbogacić naszą działalność o kilka sekcji. Ten rok będzie połowicznym, ponieważ niektórzy chcieli odpocząć. I tak powołujemy 3 nowe sekcje:
1. Plastyczno-podróżniczą ( "podróż" odbędzie się po krajach Europy i Azji a inspiracją dla nich będzie architektura i muzyka tych miejsc, malarstwo, moda, stroje plemienne i rzemiosło. Jednym słowem-kultura.
Uczestnicy będą tworzyć rysunki, obrazy, ilustracje, komiksy, rzeźby przestrzenne, modele, obiekty z filcu, tkanin, włóczek. Poznają ciekawe techniki, które rzadko albo wcale nie pojawiają się w szkole (batik, filc, mozaika, tworzenie biżuterii, manga, modelarstwo), ale też doznają innych kultur i sztuk wielu narodów. Zajęcia będą okazją do nabywania umiejętności pracy zespołowej. Cykl zajęć może być tygodniowy (codziennie ) lub miesięczny ( 2x tygodniowo).
Start 6 lipca.
2. Muzyczną.
Sekcja stwarza doskonałą okazję do wspólnego muzykowania (nie trzeba znać nut, aby zrozumieć muzyczną notację, niepotrzebne są wielogodzinne próby, aby wykonać utwór). Będzie można tworzyć samodzielnie instrumenty, grać na smartfonach, tabletach itp. Będziecie w ciekawy i różnorodny sposób wkraczać w świat muzyki. Staniecie się muzykami, dyrygentami i kompozytorami. Odkryjecie coś nieodkrytego. Startujemy 13 lipca.
3. Parateatralną.
Ta forma teatru wzbogaca wyobraźnię, rozwija pamięć i pobudza do działania twórczego, rozbudza refleksję i pomaga w zrozumieniu motywacji różnych zachowań. Fikcyjna sytuacja pozwoli wykorzystać wyobraźnię, pamięć, zmysły, swoje ciało i głos do przedstawienia czegoś, co w danej chwili nie jest obecne.
Ta metoda, która jest zainteresowana jednostką, jej indywidualnością i niepowtarzalnością. To wielka przygoda, niespodzianka, ogromne pozytywne napięcie, które rozciąga się między wyobraźnią a działaniem.
Startujemy 27 lipca.
4. Balet- proponujemy obecnym uczestnikom kontynuację zajęć od 6 lipca z p. Agatą a od 13 lipca z panią Klaudią. Zapraszamy też nowych uczniów.
Szczegóły płatności pod numerem telefonu 579 714 481 (sekretariat) lub e-mailowo soa.ltm@interia.pl

Od września zaproponujemy gabinet LTM Zdrowie z fizjoterapii, rehabilitacji i zdrowego stylu życia oraz gimnastyki do muzyki klasycznej, o której już informowaliśmy na tym profilu wcześniej. Zachęcamy do korzystania z oferty.
...

View on Facebook

Moi drodzy.
Chyba najtrudniejszy czas przeżyliśmy, kiedy trzeba było wstrzymać naszą działalność z powodu pandemii. To czas, do którego nigdy nie chcielibyśmy wrócić. Ale i w takich trudnych warunkach odbyliśmy ważny dla nas konkurs, rokrocznie od 19 lat organizowany w Ognisku. Pomysłodawcą i realizatorem od początku do końca jest pani Teresa Krol. W tym trudnym czasie,mimo nieobecności uczniów odbyła konkurs "Wielcy kompozytorzy-Ludwig van Beethowen" W szranki stanęło 21 uczniów, ktorzy telefonicznie, na Skypie i poprzez Whats App odpowiadali na pytania. W wyniku rywalizacji, do ścisłego finału przystąpiło 5 uczniów, wśród których stoczyła się batalia o nagrody. Ostatecznie wynik przedstawia się następująco:
I miejsce zdobyła Julia Góralczyk
II miejsce zdobyła Kalina Smolińska
III miejsce zdobyła Wiktoria Góralczyk
wyróżnienia otrzymały Dominika Bukowska i Oliwia Chrastek.
Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wszystkim uczestnikom,ponieważ konkurs do łatwych nie należał a uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Jako juror czułam się jak na Wielkiej Grze słuchając zawiłości życia i twórczości Mistrza.
Nasza młodzież jest bardzo mądra a ja jestem z niej dumna.
...

View on Facebook

Dzień dobry.
Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego zatrudni od września 2020r. nauczycieli:
1. gry na akordeonie
2. gry na skrzypcach
3. śpiewu
4. plastyki
5. baletu
6. fizjoterapeutę
7. masażystę
8. trenera jogi
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na numer 605 891 451
...

View on Facebook