Konkurs Wielcy Kompozytorzy

Tegoroczny konkurs dotyczy Jana Sebastiana Bacha

Obozy letnie

W tym roku organizujemy dwa obozy

Konkurs sztuki epistolarnej, pt. "Ludzie Listy Piszą" - XVI edycja „elektroniczna”

Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze, zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu sztuki epistolarnej "Ludzie Listy Piszą". Dotychczasowe edycje odbywały się pod różnymi szyldami, ale autorka jest jedna – pani Teresa Pawlak, Dyrektor Społecznego Ogniska Artystycznego w Zielonej Górze.

Listy od wieków stanowiły piękną i wrażliwą formę komunikacji międzyludzkiej, przekazywania uczuć i emocji na odległość. Pisane odręcznie, piórem (gęsim albo wiecznym), pięknie zdobione, w stylu charakterystycznym dla danej epoki – stawały się rodzajem sztuki nazwanej epistolografią. Dziś, tę piękną tradycję wypierają krótkie, hasłowe wręcz sms-y lub lakoniczne posty na portalach społecznościowych. Zwykle nie zawierają one zwrotów grzecznościowych, ani głębi treści, w przeciwieństwie do listów. Nasz konkurs służy przywróceniu tej pięknej tradycji, propagowaniu bogatej polszczyzny i szacunku dla adresata.
Warunki Konkursu „Ludzie listy piszą”:
Należy napisać list do jednego z zamieszczonych poniżej
adresatów. List ten powinien być napisany ładnym i czytelnym tekstem, z użyciem eleganckiej czcionki oraz ozdobiony gustowną grafiką. Aspekt estetyczny również będzie brany pod uwagę.
Napisz list do:

1. Kropli rosy o poranku;
2. Dobrych myśli;
3. Ukrytych marzeń;
4. Kolorowych balonów;
5. Radosnego serca;
6. Utraconego raju;
7. Mijającego czasu;
8. Sieci pająka;
9. Dziecka przed narodzeniem;
10. Bolącej głowy;
11. Pustych słów;
12. Urody motyla;
13. Najpiękniejszej muzyki;
14. Niepotrzebnych sporów;
15. Surowych opinii;
16. Mądrości słowa;
17. Planety Ziemia;
18. Smugi światła;
19. Więziennych krat;
20. Życia ponad stan.

Kapituła konkursu na obradach w dniu 10 czerwca br. wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 10, młodzież do lat 18 i dorośli. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody.

List należy wysłać na adres mailowy: ludzielistypisza16@wp.pl do 30.04.2020r.
W treści mail’a należy podać imię i nazwisko autora listu, datę urodzenia oraz numer telefonu do kontaktu. Osoby nieletnie proszę o dostarczenie oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o treści: „Ja, ………………………………………… (imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego), wyrażam zgodę na udział mojego dziecka …………………………………………………… (imię i nazwisko dziecka), na udział w elektronicznym konkursie pt. „Ludzie listy piszą”.”

Wszystkie dane osobowe będą chronione zgodnie z RODO. Administratorem danych osobowych jest Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze.
Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na podanie ich imienia i nazwiska na facebookowym profilu LTM: SpołeczneOgniskoArtystyczne, jako zwycięzców konkursu.

Konkurs realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra ✒️📃💌💚
Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy o udostępnianie tej wiadomości wśród swoich bliskich i znajomych.
...

View on Facebook

Nawet niewielka kuchnia w czasie kwarantanny może stać się wielką sceną...🥰💃🎸

Dancefloor
What a nostalgic music played by @thomas carnelli (www.facebook.com/tomas.carnelli)
If fits really well with the current mood.
Congratulations to the dancer !!

Tango: "El motivo"
Impro: @agotarchini

Original Link
www.facebook.com/tomas.carnelli/videos/1433454626826600/
...

View on Facebook

Praca z ciałem jest tworzeniem... ❤️💃🎶

Dancefloor
What does this inspire you ?

Creation Damien Jalet in Omphalos - Damien Jalet & Ceprodac

More info about the piece and about Damien Jalet
www.t-n-b.fr/programmation/spectacles/omphalos
...

View on Facebook

Rodzice dzieci i młodzieży sekcji baletowej.
Jest możliwość zakupienia płyty z nagraniem całego dwugodzinnego programu artystycznego sekcji baletowych naszego Ogniska z "Dziadkiem do Orzechów", który był wystawiony w styczniu tego roku w Lubuskim Teatrze. Koszt nagrania wynosi 30,00zł. Osoby zainteresowane mogą złożyć zamówienie w sekretariacie ( tel.579 714 481) po dokonaniu wpłaty na konto PKO BP ( to samo konto, na które trafiają wpłaty czesnego) i przesłaniu dowodu przelewu na adres: soa.ltm@interia.pl.
Nagranie jest bardzo profesjonalne z czystym dźwiękiem i bardzo dobrym obrazem. Zachęcam do składania zamówień.
...

View on Facebook

Społeczne Ognisko Artystyczne ...

View on Facebook

2 weeks ago

Społeczne Ognisko Artystyczne
View on Facebook

W tym roku obchodzimy 140 rocznice smierci Patrona Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego w Zielonej Gorze- Henryka Wieniawskiego. Spoleczne Ognisko Artystyczne wlącza sie w ten jubileusz swoimi działaniami oraz obchodami 65—lecia Ogniska. Poki co, mozemy tutaj powspominac lata swietnosci LTM i swoim udzialem w roznych sekcjach. Zapraszam do wspomnien, relacji z imprez, koncertow, konkursow. Pokazujcie rowniez swoje zdjecia. To bedzie wielka Kronika Wspomnień. Zapraszam ...

View on Facebook

Pamiętajcie o nas przy rozliczaniu podatku rocznego PIT i przekażcie swój 1% na Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze. KRS 0000023456. Bardzo łatwy numer do zapamiętania, nie trzeba zapisywać.Dziękujemy ...

View on Facebook

Ważnym zadaniem dorosłych jest jak najwcześniejsza edukacja muzyczna dzieci. Wychodząc naprzeciw tej wartości organizujemy dla naszych pociech zajęcia muzyczne i taneczne. Jedną z sekcji jest sekcja baletowa, która uczy dzieci baletu już od trzeciego roku życia aż do dorosłości.
Bo balet- to sztuka, to emocje, gracja, elegancja. To stan ducha wyrażony tańcem. To nie jest technika (choć jest bardzo istotna),tylko sensualność stanów: od radości po smutek; kolorów:od bieli po czerń; uczuć:od majestatu po ziemskość.
Przedstawiam album z ostatniej prezentacji dorobku wszystkich grup baletowych oraz adaptacji małej formy "Dziadka do Orzechów" do muzyki Piotra Czajkowskiego, w choreografii Anieli Sidło. W pokazie wystąpiły uczennicy pani A.Sidło, pani Klaudii Pawluć oraz niektórzy rodzice dzieci.
Przy tej prezentacji składam serdeczne podziękowania:
- dyrektorowi Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze Robertowi Czechowskiemu
- Prezydentowi Miasta Januszowi Kubickiemu
- Nadleśnictwu Zielona Góra
- dyrektorowi Regionalnego Centrum Animacji Kultury Izabeli Kumor-Pilarczyk
- obsłudze Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze
- Anieli Annie Sidło
- Klaudii Pawluć
- Prezesowi Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego dr Ludmile Pawłowskiej
- Panu Adamowi Wysoczańskiemu-autorowi zdjęć
...

View on Facebook