Konkurs Wielcy Kompozytorzy

Tegoroczny konkurs dotyczy Jana Sebastiana Bacha

Obozy letnie

W tym roku organizujemy dwa obozy

Wychodząc naprzeciw prośbom, sugestiom i podpowiedziom z zewnątrz, LTM będzie prowadzić swoją działalność nieprzerwanie przez cały rok kalendarzowy. Bo przecież trudno odciąć się od kultury. Mamy zły przykład spowodowany koronawirusem, dlatego postanowiliśmy wzbogacić naszą działalność o kilka sekcji. Ten rok będzie połowicznym, ponieważ niektórzy chcieli odpocząć. I tak powołujemy 3 nowe sekcje:
1. Plastyczno-podróżniczą ( "podróż" odbędzie się po krajach Europy i Azji a inspiracją dla nich będzie architektura i muzyka tych miejsc, malarstwo, moda, stroje plemienne i rzemiosło. Jednym słowem-kultura.
Uczestnicy będą tworzyć rysunki, obrazy, ilustracje, komiksy, rzeźby przestrzenne, modele, obiekty z filcu, tkanin, włóczek. Poznają ciekawe techniki, które rzadko albo wcale nie pojawiają się w szkole (batik, filc, mozaika, tworzenie biżuterii, manga, modelarstwo), ale też doznają innych kultur i sztuk wielu narodów. Zajęcia będą okazją do nabywania umiejętności pracy zespołowej. Cykl zajęć może być tygodniowy (codziennie ) lub miesięczny ( 2x tygodniowo).
Start 6 lipca.
2. Muzyczną.
Sekcja stwarza doskonałą okazję do wspólnego muzykowania (nie trzeba znać nut, aby zrozumieć muzyczną notację, niepotrzebne są wielogodzinne próby, aby wykonać utwór). Będzie można tworzyć samodzielnie instrumenty, grać na smartfonach, tabletach itp. Będziecie w ciekawy i różnorodny sposób wkraczać w świat muzyki. Staniecie się muzykami, dyrygentami i kompozytorami. Odkryjecie coś nieodkrytego. Startujemy 13 lipca.
3. Parateatralną.
Ta forma teatru wzbogaca wyobraźnię, rozwija pamięć i pobudza do działania twórczego, rozbudza refleksję i pomaga w zrozumieniu motywacji różnych zachowań. Fikcyjna sytuacja pozwoli wykorzystać wyobraźnię, pamięć, zmysły, swoje ciało i głos do przedstawienia czegoś, co w danej chwili nie jest obecne.
Ta metoda, która jest zainteresowana jednostką, jej indywidualnością i niepowtarzalnością. To wielka przygoda, niespodzianka, ogromne pozytywne napięcie, które rozciąga się między wyobraźnią a działaniem.
Startujemy 27 lipca.
4. Balet- proponujemy obecnym uczestnikom kontynuację zajęć od 6 lipca z p. Agatą a od 13 lipca z panią Klaudią. Zapraszamy też nowych uczniów.
Szczegóły płatności pod numerem telefonu 579 714 481 (sekretariat) lub e-mailowo soa.ltm@interia.pl

Od września zaproponujemy gabinet LTM Zdrowie z fizjoterapii, rehabilitacji i zdrowego stylu życia oraz gimnastyki do muzyki klasycznej, o której już informowaliśmy na tym profilu wcześniej. Zachęcamy do korzystania z oferty.
...

View on Facebook

Moi drodzy.
Chyba najtrudniejszy czas przeżyliśmy, kiedy trzeba było wstrzymać naszą działalność z powodu pandemii. To czas, do którego nigdy nie chcielibyśmy wrócić. Ale i w takich trudnych warunkach odbyliśmy ważny dla nas konkurs, rokrocznie od 19 lat organizowany w Ognisku. Pomysłodawcą i realizatorem od początku do końca jest pani Teresa Krol. W tym trudnym czasie,mimo nieobecności uczniów odbyła konkurs "Wielcy kompozytorzy-Ludwig van Beethowen" W szranki stanęło 21 uczniów, ktorzy telefonicznie, na Skypie i poprzez Whats App odpowiadali na pytania. W wyniku rywalizacji, do ścisłego finału przystąpiło 5 uczniów, wśród których stoczyła się batalia o nagrody. Ostatecznie wynik przedstawia się następująco:
I miejsce zdobyła Julia Góralczyk
II miejsce zdobyła Kalina Smolińska
III miejsce zdobyła Wiktoria Góralczyk
wyróżnienia otrzymały Dominika Bukowska i Oliwia Chrastek.
Gratuluję wszystkim zwycięzcom i wszystkim uczestnikom,ponieważ konkurs do łatwych nie należał a uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Jako juror czułam się jak na Wielkiej Grze słuchając zawiłości życia i twórczości Mistrza.
Nasza młodzież jest bardzo mądra a ja jestem z niej dumna.
...

View on Facebook

Dzień dobry.
Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego zatrudni od września 2020r. nauczycieli:
1. gry na akordeonie
2. gry na skrzypcach
3. śpiewu
4. plastyki
5. baletu
6. fizjoterapeutę
7. masażystę
8. trenera jogi
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na numer 605 891 451
...

View on Facebook
View on Facebook

Szanowni Państwo
Powoli przygotowujemy się do powrotu czasów sprzed koronawirusa, który bardzo namieszał w naszych planach i realizacjach. Uśpił nas na 2 miesiące ( a może i dłużej) ale my już nie chcemy dłużej i czekamy na powrót do starych, dobrych czasów. Planujemy poszerzyć naszą działalność o elementy prozdrowotne, dlatego już dziś zapowiadamy wiele nowości. Największą będzie duży projekt "Gimnastyka do muzyki klasycznej". To pierwszy taki pomysł w Polsce, który zrodził się w wyniku wielu spostrzeżeń i rozmów z ludźmi, którzy chcieliby chodzić na takie zajęcia, ale nie odpowiada im głośna dyskotekowa muzyka. Wielu potrzebuje rozluźnienia spokoju i elegancji, dlatego mój pomysł adresuję do tych zainteresowanych: kobiet w ciąży, matek po porodzie, kobiet z niemowlętami w chustach, seniorów,pań z nadwagą, panów z przysłowiowym brzuszkiem i mężczyzn, dla których piękno jest czynnikiem dominującym w życiu. Nie zapomnimy też o dzieciach i młodzieży chcących zrzucić zbędne kilogramy a także o osobach z niepełnosprawnością (poza ruchową).
Naukowcy dowiedli, że muzyka klasyczna wyzwala w nas poczucie spokoju, gracji i piękna, a to jest priorytet naszych działań.
Zajęcia odbywać się będą od godzin przedpołudniowych aż do wieczora od poniedziałku do piątku, również w okresie lipca i sierpnia tak, aby każdy mógł dopasować swój rytm dnia do własnych potrzeb. Zajęcia będą trwały 55 minut 2x w tygodniu. Opłata za ten cykl wynosić będzie 180zł. Jedną nieobecność będzie można odrobić w wybranym terminie z inną grupą. Pierwsze 30 osób otrzyma rabat 30zł.
Zajęcia poprowadzi instruktorka fitness Klaudia Pawluć.

Zapisy przyjmuje sekretariat Lubuskiego Towarzystwa Muzycznego w Zielonej Górze tel.579 714 481 od poniedziałku 4 maja 2020r. w godz. 8.00-15.00
Karnety będzie można pobrać przed rozpoczęciem zajęć w sekretariacie LTM ul. I.Krasickiego 4 po odnotowaniu wpłaty na konto nr 03 1140 2004 0000 3002 7943 7424. Wcześniej należy zgłosić swój akces drogą mailową na adres soa.ltm@interia.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
...

View on Facebook

Gdy w duszy nam gra... 😍🎶💃

Dancefloor
Such a Wonderful Video ♥️

Love the concept, the game between the 2, the great idea to play with the kitchen furniture...

Wonderful job by Steev De Sousa Pro and his little brother
Folllow him on
facebook : Steev De Sousa Pro
Instagram : @steevdesousa link cutt.ly/ltNGxxu

Original Link
www.facebook.com/641352699386793/videos/642675155921214/
...

View on Facebook

Wielkanoc-to czas nadziei.
Niech wypełni nasze serca i myśli dobrą nowiną, że wracamy do normalnego życia pełnego radości, pracy i pasji.
Niech wzbogaci wszystkich o nadzieje, że ten czas już nadchodzi, a wraz z nim spokój i zadowolenie.
Niech da wszystkim siłę w pokonywaniu tego co legło, z wiarą na pełne odrodzenie.
...

View on Facebook
View on Facebook

3 months ago

Społeczne Ognisko Artystyczne

Konkurs sztuki epistolarnej, pt. "Ludzie Listy Piszą" - XVI edycja „elektroniczna”

Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze, zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu sztuki epistolarnej "Ludzie Listy Piszą". Dotychczasowe edycje odbywały się pod różnymi szyldami, ale autorka jest jedna – pani Teresa Pawlak, Dyrektor Społecznego Ogniska Artystycznego w Zielonej Górze.

Listy od wieków stanowiły piękną i wrażliwą formę komunikacji międzyludzkiej, przekazywania uczuć i emocji na odległość. Pisane odręcznie, piórem (gęsim albo wiecznym), pięknie zdobione, w stylu charakterystycznym dla danej epoki – stawały się rodzajem sztuki nazwanej epistolografią. Dziś, tę piękną tradycję wypierają krótkie, hasłowe wręcz sms-y lub lakoniczne posty na portalach społecznościowych. Zwykle nie zawierają one zwrotów grzecznościowych, ani głębi treści, w przeciwieństwie do listów. Nasz konkurs służy przywróceniu tej pięknej tradycji, propagowaniu bogatej polszczyzny i szacunku dla adresata.
Warunki Konkursu „Ludzie listy piszą”:
Należy napisać list do jednego z zamieszczonych poniżej
adresatów. List ten powinien być napisany ładnym i czytelnym tekstem, z użyciem eleganckiej czcionki oraz ozdobiony gustowną grafiką. Aspekt estetyczny również będzie brany pod uwagę.
Napisz list do:

1. Kropli rosy o poranku;
2. Dobrych myśli;
3. Ukrytych marzeń;
4. Kolorowych balonów;
5. Radosnego serca;
6. Utraconego raju;
7. Mijającego czasu;
8. Sieci pająka;
9. Dziecka przed narodzeniem;
10. Bolącej głowy;
11. Pustych słów;
12. Urody motyla;
13. Najpiękniejszej muzyki;
14. Niepotrzebnych sporów;
15. Surowych opinii;
16. Mądrości słowa;
17. Planety Ziemia;
18. Smugi światła;
19. Więziennych krat;
20. Życia ponad stan.

Kapituła konkursu na obradach w dniu 10 czerwca br. wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 10, młodzież do lat 18 i dorośli. Laureaci Konkursu otrzymają nagrody.

List należy wysłać na adres mailowy: ludzielistypisza16@wp.pl do 30.04.2020r.
W treści mail’a należy podać imię i nazwisko autora listu, datę urodzenia oraz numer telefonu do kontaktu. Osoby nieletnie proszę o dostarczenie oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego o treści: „Ja, ………………………………………… (imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego), wyrażam zgodę na udział mojego dziecka …………………………………………………… (imię i nazwisko dziecka), na udział w elektronicznym konkursie pt. „Ludzie listy piszą”.”

Wszystkie dane osobowe będą chronione zgodnie z RODO. Administratorem danych osobowych jest Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Zielonej Górze.
Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na podanie ich imienia i nazwiska na facebookowym profilu LTM: SpołeczneOgniskoArtystyczne, jako zwycięzców konkursu.

Konkurs realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra ✒️📃💌💚
Zapraszamy wszystkich do udziału i prosimy o udostępnianie tej wiadomości wśród swoich bliskich i znajomych.
...

View on Facebook